آیا ساختمان یا خانه شما قدیمی شده است؟ گچکاری دیوارها فرسوده شده اند؟ پنجره ها، لوله کشی و سیستم گرمایشی ساختمان نیاز به خدمات بازسازی دارند؟ ما در خدمات ساختمانی مهندس کیائی، ساختمان موردنظر شما چه خانه مسکونی باشد، یا دفتر کار و مغازه، حتی کل واحدهای یک برج را به بهترین نحو و با بهینه ترین هزینه ممکن نوسازی میکنیم. تغییرات اجرای فقط محدود به داخل بنا نمیشود و ظاهر یا نمای بیرونی نیز کاملا نوسازی خواهد شد.

ساختمان های زیادی در تهران و ایران وجود دارند که نه تنها به تکنولوژی های روز مجهز نیستند، بلکه ساختار قدیمی و کهنه ای دارند. در نتیجه سطح بالای مصرف انرژی، از بین بردن زیبایی منزل، هزینه های گرمایش بالا، کاهش کیفیت زندگی  و آسیب به اقلیم و محیط زیست را رقم میزنند. در بسیاری از اوقات نیازی به تخریب و ساخت مجدد بنا نیست و میتوان با تکنیک های روز مهندسی، فرایند بازسازی را به نحوی انجام داد که ظاهر یک ساختمان به کلی تغییر نماید.

باز سازی (مرمت) تعمیر کردن و حفظ کردن سازه قدیمی تا با نمود بهتر و زیباتر ماندگاری داشته باشد . هر قسمت از ساختمان که دچار خرابی یا فرسودگی شده باشد از درب گرفته تا پشت بام و پله ها و دیوار ها و سرویس ها و حتی لوله کشی  و فاضلاب و هر قسمت فرسوده دیگر دوباره مرمت و تعمیر میشود و حتی میتوان در آن ها تغییراتی نیز ایجاد نمود. 

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان به عنوان مرمت سازه ای و فنی یا نوسازی یک یا چند طبقه یا حتی کل سازه موجود تعریف می شود. از یک طرف، می تواند بر تعمیر و نگهداری تمرکز کند، در عین حال میتواند بر رفع نقص ها (نوسازی جزئی) متمرکز باشد. در هر صورت در این فرآیند اغلب تجهیزات و فناوری قدیمی ساختمان با طراحی مدرن و به روز جایگزین می شوند. به عنوان بخشی از بازسازی، نمای بیرونی ساختمان، دیوارها، سقف و کف اغلب با عایق حرارتی نصب می شوند. علاوه بر این، پنجره‌ها و درها، سیستم گرمایشی، برق و سرویس‌های بهداشتی معمولاً نوسازی، بازطراحی یا تعویض می‌شوند.

آنچه ما در بازسازی ارائه می دهیم:

ما خدمات حرفه ای، قابل اعتماد وتضمینی تعمیرات، بازسازی و مرمت ساختمان های مسکونی، اماکن تجاری و غیره را ارائه می دهیم.

با فهرست‌ بندی و اولویت‌ بندی نیازهای مشتریان محترم شروع می‌کنیم. تخمینی از هزینه را ارائه می‌دهیم که با مجوز و مراجع به تفصیل شرح داده شده است. سپس مرحله تخریب فرا می رسد که در آن عناصری که مورد نیاز نیستند حذف می شوند و سپس کار برای بازسازی و سازماندهی فضا آغاز می شود.

در گروه خدمات ساختمانی مهندس کیائی ما مهارتی در جان بخشیدن به ساختمان های قدیمی با شیوه های نوسازی مدرن داریم. به خصوص به توانایی خود در ایجاد فضاهای تغییر یافته با تغییرات ساختاری افتخار می کنیم. ما به شما اطمینان می دهیم که نیازهای بازسازی خانه شما را کاملا میشناسیم با توجه به سلیقه مشتریان بصورت کاملا هنرمندانه و استانداردها و قوانین مهندسی بهترین پروژه ها را اجرا میکنیم.

همکاری با ما یک فرصت ایده آل برای سفارشی سازی خانه و افزودن ویژگی های عالی به آن است. تغییرات کاشی کاری، سرامیکهای قدیمی، تغییر محل سرویس بهداشتی و حمام، نوسازی گچبری ساختمان، تعویض سیستم های سرمایشی و گرمایشی، لوله کشی، نوسازی حیاط، آلاچیق و روف گاردن، تغییر چیدمان کابینت ها و آشپزخانه و صدها تغییر دیگر را از ما بخواهید.

چرا خدمات بازسازی لازم است؟

نوسازی نه تنها به گذشته احترام می گذارد، بلکه به معنای نگاه به آینده است. خدمات بازسازی به ما کمک می کند فضای بیشتری ایجاد کنیم، مصرف انرژی را کاهش دهیم و چهارچوب بنا را حفظ کنیم و در عین حال ساختمان را به آخرین استانداردهای فنی برسانیم.

دلایل زیادی برای خدمات بازسازی یا نوسازی وجود دارد، از جمله مهمترین آنها، افزایش راحتی زندگی و شرایط داخلی منزل است. در عین حال می توانید مصرف انرژی را کاهش دهید و در نتیجه در هزینه ها صرفه جویی کنید. همچنین می تواند یک تصمیم برای ارتقای زیبایی شناختی باشد، شاید خانه شما نیاز به زیباترشدن داشته باشد و بخواهید ظاهری جدید و منحصر به فرد به آن بدهید. هنگامی که فضای زندگی جدید مورد نیاز است، اصلاح و گسترش یک ساختمان موجود، مانند تبدیل اتاق زیر شیروانی، یک جایگزین خوب و اغلب از نظر مالی مناسب برای جابجایی است.

ما راه حل مناسب برای خواسته های شما را با طیف گسترده ای از خدمات ارائه می دهیم. از تامین مصالحی همچون بلوک‌های سفالی، آجر، کاشی‌ ها و سنگفرش، سیمان و گچ گرفته تا اجرای کامل پروژه بازسازی در کنار شما خواهیم بود. مزایای که بازسازی ساختمان دارد عبارتند از :

بهره وری انرژی

ما با چندین سال تجربه موضوع بهره وری انرژی را با جزئیات زیاد بررسی کرده ایم. طبق تحقیقات انجام شده پس از بازسازی تا چندین درصد کاهش می یابد که نشاندهنده تاثیر بسیار بالای این فرآیند در صرفه جویی انرژی و اقتصادی برای صاحبین بناست.

ایجاد فضای جدید

جابجایی سرویس بهداشتی، تغییر ساختار اتاق ها، کوچک یا بزرگ کردن آشپزخانه همگی اقداماتی هستند که منجر به ایجاد فضای جدید پس از بازسازی میشوند. سقف شیبدار این فضای اضافی را فراهم می کند. متاسفانه حتی برخی از آپارتمان هایی که سن کمی هم دارند، فضای داخلی مناسبی ندارند و دیوارچینی بسیار بد انجام شده است. با یک جابجایی ساده میتوان فضای زیادی را برای استفاده بهینه ایجاد کرد.

ظاهری جدید و زیبا

برای دستیابی به ظاهر شخصی متمایز و فضای زیبای مدنظر چه چیزی باید در نظر گرفته شود؟ رنگ ها و البته مصالح مورد استفاده ما تفاوت زیادی ایجاد می کنند. علاوه بر این، باید نور روز و چیدمان اتاق را نیز در نظر بگیرید. وقتی صحبت از زیبایی شناسی می شود، ظاهر بیرونی نیز بسیار مهم است. با توجه به طیف گسترده ای از رنگ ها و طرحها، آجر و کاشی های سفالی ، سنگ ها و… کاملاً برای تحقق خواسته های فردی مناسب هستند.

سرمایه گذاری و افزایش قیمت ساختمان

بازسازی نه تنها سرمایه گذاری در کیفیت زندگی شما بلکه در خود ساختمان نیز هست، زیرا ارزش ملک را افزایش می دهد و طول عمر آن را بالا میبرد. صرفه جویی طولانی مدت را می توان از طریق کاهش مصرف انرژی، کاهش قبوض آب و برق و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری در آینده را مشاهده کرد. مصالح ساختمانی ساخته شده از خاک رس، سخت سایش و مستحکم هستند و بنابراین به ویژه بادوام هستند و به ندرت هزینه های تعمیر و نگهداری متحمل می شوند و ارزش ساختمان شما نه تنها حفظ می شود بلکه می توان انتظار داشت که افزایش یابد.

تخریب یا نوسازی؟

در نهایت، اگر ساختمان موجود در وضعیت نامناسبی باشد، قطعاً این سؤال مطرح می شود: نوسازی یا تخریب و ساخت جدید؟ برای تصمیم گیری، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شوند: اهداف، خواسته های شما، وضعیت ساختمان و بودجه ای که برای این کار کنار گذاشته اید. یک قانون کلی این است که تا زمانی که هزینه های بازسازی کمتر از 80 درصد ارزش ساخت مجدد باشد، امر منطقی به نظر میرسد. سوال دیگر این است که آیا انتظارات و تغییرات شما با ساختمان موجود قابل اجرا است؟ ارزش معماری ساختمان چیست و در آخر، ارزش عاطفی که شما را با ساختمان موجود پیوند می دهد چقدر است؟ غالباً مشارکت یک معمار برای کمک به شما در این تصمیم سودمند است که بتواند به شما بگوید گزینه های فنی چیست، چه هزینه هایی در بر دارد و آن را با ساخت یک خانه جدید مقایسه کند.