لوله کشی آب و فاضلاب

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک ساختمان، لوله کشی آب و فاضلاب آن است. با توجه به اهمیت این قسمت، اگر به صورت اصولی انجام نشود باعث آسیب رساندن و کاهش عمر لوله‌ها شده و با اجرای درست آن از فرسودگی لوله‌ها جلوگیری می‌شود.

لوله کشی آب مصرفی سرد و گرم: روکار و توکار

هر لوله به دو خروجی آب سرد و گرم تقسیم شده است که به طور کلی تفاوت این دورا هنگام حمام کردن به خوبی درک کرده‌ایم. این لوله‌ها به صورت توکار به معنای مخفی و روکار به معنای استفاده شده به صورت آشکار معنی شده است.

لوله کشی شوفاژ: روکار و توکار

شوفاژ یکی از وسایلی است که به عنوان سیستم گرمایشی در اکثر منازل وجود دارد و به صورت توکار و روکار چه برای این وسیله و چه برای پکیج به‌کار برده می‌شود اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که معمولا در انتهای لوله‌ها با مشکل مواجه می‌شوند.

لوله کشی فاضلاب: روکار و توکار

دلایل مختلفی وجود دارد که ما برای لوله‌کشی فاضلاب به متخصص لوله کشی ساختمان مراجعه کنیم اما یکی از مهم‌ترین دلایل، آن است که انتخاب این لوله‌ها بسیار مهم بوده و باید به صورت اصولی انتخاب و به کار برده شوند.

رفع ترکیدگی لوله: روکار و توکار

ترکیدگی لوله یکی از مواردی است که تعمیر آن نیازمند وقت و شاید هزینه زیادی باشد و این موضوع به محلی که لوله در آن ترکیده است نیز ربط پیدا می‌کند. در گام اول تشخیص ترکیدگی لوله یکی از عواملی است که نیاز به یک لوله‌کش ماهر دارد و در گام بعدی بسته به اینکه این لوله در کجاست و نیاز به چه مواد اولیه ای دارد، هزینه آن تخمین زده می‌شود.